יעוץ ארגוני למוסדות פיננסיים

מוסדות פיננסיים

בעקבות המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008, ובצל תחזיות לתהליך התאוששות כלכלית עולמי ארוך, הוגדרו מחדש הדרישות שיאפשרו למוסדות הפיננסיים עמידה בהצלחה בתחרות ההולכת וגוברת. מוסדות אלו נדרשים להגיב במהירות לשינויים בהעדפות צרכנים, להתאים עצמם לשינויים רגולטוריים, לאמץ מודלים עסקיים ופיננסיים אשר ימנפו את הצלחתם ועוד. אנו צופים כי הפעילות במוסדות הפיננסיים תמשיך ותהפוך למאתגרת יותר, בעוד שממשלות ורגולטורים ימלאו תפקיד פעיל יותר בסקטור זה.

על מנת להתמודד בהצלחה עם אתגרים אלו, אנו מייעצים למוסדות הפיננסיים בפעילותם בדגש על בניית תוכניות ארוכות טווח לשיפור יתרון תחרותי, סיוע בטיוב פעילות הארגון על ידי הטמעת שינויים ארגוניים, מיפוי חלופות לפעילותו הכלכלית של הארגון ועוד. תחומי הייעוץ הינם מגוונים וכוללים ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ בתחום מערכות המידע וייעוץ פיננסי.


שירותי הייעוץ הארגוני לגופים פיננסיים כוללים את התחומים הבאים:

  • יעוץ ארגוני ליישום תהליכי שינוי

אנו מספקים ייעוץ ארגוני לארגונים גדולים ליישום תכניות שינוי ורפורמות רחבות היקף, המביאות לקפיצת מדרגה ברמת הביצועים, בונות יכולות ומחזקות את ההתנהגות הארגונית. היכולת להוביל תהליכי שינוי כגון מעבר מביצוע טוב למצוין, הפחתת עלויות או הפיכת משבר להזדמנות - הינה המפתח ליצירת יתרון תחרותי. אנו עובדים עבור ארגונים ממשלתיים, ארגונים פרטיים וגופי שירותים ציבוריים על מנת להבטיח ביצוע מוצלח של תהליכים אלו.

  • יעוץ ארגוני לפיתוח הון אנושי

 אנו מסייעים ללקוחותינו להצליח על ידי גיבוש אסטרטגיות לפיתוח כישרונות המותאמים לצרכים העסקיים, הבנת המגמות בתחום משאבי האנוש, פיתוח מנהיגים ובניית מערכת משאבי אנוש מוצלחת. אסטרטגיית ההון האנושי קשורה ישירות לתכנית האסטרטגית ותכניות העבודה של העסק, וכוללת תובנות בנושא חוזקות, צרכים והיבטים כלכליים. בין היתר אנו מגבשים את הגדרת הערך המוסף של הארגון למועמדים, המבוססת הן על תגמול כספי והן על פיתוח מקצועי לעובדים איכותיים.

  • ייעוץ ארגוני לעיצוב מבנה הארגון

לעיצוב המבנה הארגוני חשיבות רבה בתהליכי תכנון והייעוץ האסטרטגי, לצורך התאמה בין חזון הארגון לבין פעילותו ברמה האופרטיבית לרבות ממשקי העבודה, חלוקת הסמכויות ועוד. אנו מסייעים ללקוחותינו במגזרים השונים להגדיר מחדש, במידת הצורך, את המבנה הארגוני על מנת להגביר את היעילות והאפקטיביות בעבודת הארגון ועל מנת שישרת באופן מתאים יותר את מטרות הארגון, לצורך הפחתת עלויות, לעודד צמיחה ברווחיות ולחזק ביצועים קצרי טווח כמו גם את החוסן הארגוני לטווח הארוך. אנו מספקים ייעוץ ארגוני הכולל גם הגדרת זכויות החלטה בארגון, נשיאה באחריות, משילות ארגונית וממשקים. פתרונות הייעוץ הארגוני שאנו מספקים מאפשרים ללקוחות לנהל מערכות מורכבות בקנה מידה רחב ומבטיחים ביצועים לאורך זמן.


דוגמאות נבחרות לפרויקטים